8 Nisan 2008 Salı

Rejime Muhtaç Yaşamak...


Rüyamda görsem inanmazdım!!! Ben ve rejim !!! Beraber söylenirken bile abes gelirdi.Ama yıllar geçtikçe,yaş ilerledikçe her şekilde değişime uğruyor insan.Tabii ki istisnalar kaideyi bozmaz.Duygular,düşünceler,zevkler değişiyor da fizyolojik olarak yerimizde sayacak değiliz (şahsen saymayı yürekten dilerdim ama )


Neyse derin mevzulara girmeden konu başlığıma döneyim ben.Hamileliğimle aldığım kilolarımı geri iade için rejime başladım bugün.Ama öyle kararlı falan da değilim.Vermek istediğim 3,5-4 kg.Aç aç dolaşıyorum .Ne yesem doymuyor,yerken acıkıyorum adeta. Rejimle yıllardır aynı çatı altında yaşamıştım ablamdan dolayı ama kendi başına gelince bambaşka oluyormuş insanın hali. Elma rejimi,isveç rejimi yok bilmem ne rejimi .O kadar çok rejim listeleri dolanıyor ki ortalarda insan neyi yapacağını bilemiyor.Dr kontrolünde bu işi yapmak en doğrusu ama ben doktorlardan çok sıkıldığım için gitmek istemedim.Eğer kendi başıma başaramazsam o zaman tıpış tıpış gideceğim tabii (Allah düşürmesin )


Ne diyordum,heh evet diyet listemi anlatacaktım.Bugün yağsız tost,ıspanak,tonlu salata yedim .tatlı niyetine de bir muz ama o kesmedi tabii.Şimdilik dayanıyoum bugün ilk günüm ya biraz daha azimliyim o yüzden :)) Tabii bu saydıklarımı bir kaç saate yayarak yedim.Normal zamanda sadece kahvaltı yaparım akşama kadar bişey yemem ama rejimdeyim ama hababam açlık hissediyorum işte.Off off ne olurdu yiyip yiyip kilo almasak ? Eskiden herşeyden fazla fazla yerdim ama hiç kg almazdım.Çok hareketliydim tabii ve daha çıtırdım,yediğimi yakıyordum.Şimdi yaş ilerliyor metabolizma yavaşlıyor.Bakalım yarın ne yiyeceğim ? Şimdiden planlarını kuruyorum.Bir de biraz jimlastik yaptım bugün.10 dk ya yapmışımdır ; ham vücuda yükleme yapmayayım dedim.Gerçi buna hiç gerek yoktu çünkü hava güzel diye Peloyu parka çıkarttım .Onunla dışarı çıkmak büyük efor ister.Eminim çıkmadan önce yediğim tosttan eser kalmamıştır vücudumda.Pusetini almadan çıktım ve her adım durduk,kucağa aldık vs.


Bugün üstümden kamyon geçmiş gibiyim.Hem bahar güneşi,hem Pelo hem rejim bana ağır geldi sanırım...


2 yorum:

ayşegülmutfakta dedi ki...

bernacım blogun hayırlı olsun şekerim ben adü :)
tesadüfen msn notunda gördüm baktım hemen pelin ne kadar büyümüş yerim onu ben
seni ekliyorum listeme
öpüyorum canımmm yanlız biraz büyük punto kullan benim gibi körlere zor oluyo okumak :)))

ayşegülmutfakta dedi ki...

selam bernacığım nerelerdesin :) seni bir oyuna davet ediyorum kabul edersen
Oyun şu : Herkes kendi blogunun kategorisine, temasına uygun yolla "mutluluk" u anlatacak.

öpüyorum canım